Milli Piyango çekiliş sonuçları sorgulama

Bu sene Milli Piyango büyük İkramiyesi 55 milyon lira. Milli piyango sayısal loto ve on numara çekilişleri unutuldu. Gene Televizyonlarda Nimet Ablanın önünde röportajlar, bilet kuyrukları başlar. Büyük ikramiye size çıkarsa ne yaparsınız? Cevaplar hep aynı, önce ihitiyaçlarımı karşılarım, ev alırım, araba alırım, çevremdekilere veririm. Hepimizin hayali lüks otomobiller , lüks evler, tekneler, yatlar, katlar, pahallı oteller, atlayıp uçağa uzak ülkere seyahatler. Gene bir yılbaşı, gene hayaller ve ertesi gün seneye bırakılan umutlar.

Jock Whittaker isimli Amerikalıya zamanında (2002 yılında) tam 410 trilyon büyük ikramiye çıkmış. Bu, o zamana kadar Amerika’da verilen en büyük ikramiyeymiş. Fakat şanssızlıklar hiç peşini bırakmamış efsanesi onun içinde geçerli olmuş. İlk tahlilsizliği evine hırsız girmesiyle başlamış. Bir yıl içinde 8 kere bir adamın evine hırsız girer mi? Girmiş işte. Ne demişler, bir insanın adı çıkacağına, canı çıksın. Demek ki o bölgede herkes onun piyango talihlisi en zenginlerden olduğunu biliyormuş.

Adamcağız paranın dibine vurmuş. Boş durur mu? Gece klupleri, eğlence mekanları derken Bir striptiz kulübündeyken aracı soyulmuş. O yetmemiş üstüne iki kerede arabası çalınmış farklı zamanlarda. Ne demişler, akrabanın akrabaya yaptığını Akrep yapmaz. Hah işte tamda bu şekilde bir yaşantısı olmuş garibimin. En yakın Arkadaşları tarafından dolandırılmış.
J.Whittaker ın 17 yaşındaki Brandi Brag isimli torunu fidye için kaçırılmış. Daha da beteri kaçıranlar çocuğun boğazını keserek vahşice öldürmüşler.

Kızı, uyuşturucu komasına girmiş ve onu da o şekilde kaybetmiş. Başına bunca şey gelince de kalan tüm parasını 2007 yılına kadar tamamını içki ve eğlence hayatında yemiş bitirmiş. Demek ki neymiş? Para saadet getirmezmiş. Her şey para demek değilmiş. Adamcağız 2001 yılında o kadar parası olmasa da Dünyanın en zengin insanıymış meğer.

Sağlığın yerindeyse, sevdiklerin yanındaysa ve başını sokacak sana ait bir evinde varsa, Dünyanın en zengin insanı sizsiniz ama insanoğlu nankördür. Bunlar asla yetmez. Ta ki, onları da birer birer kaybetmeye başlayıncaya kadar. Çünkü ondan önce, eskiden ne kadar da mutlu olduğunu idrak edemez. Dolayısı ile evet parasız yaşanmaz ama Dünya’nın hırsına kapılıp sapıtmamak ve ölçülü olup orta yoldan ayrılmamak lazım. Belki en büyük zenginlik, her yeni ve güzel olana benim olsun duygusu ile bakmamaktır.
Allah C.C, gönlü güzel, kalbi temiz tüm insanlara azıp kudurmayacakları kadar çok ve hayırlı rızk nasip etsin.

http://www.satilikkiralikilanlari.com/milli-piyango-cekilis-sonuclari-sorgulama/

Reklamlar

About 3Dilan

http://www.satilikkiralikilanlari.com 3Dilan 360 Panoramik ilan, fotoğraflar
Bu yazı 3dilan Satılık Kiralık içinde yayınlandı ve , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s