Kilo verdiren Diyet yöntemleri ve Etkili Diyet listeleri

Sağlıklı beslenerek zayıflamak;
Neredeyse artık hepimizin ortak derdi olan obezite yüzünden ideal kilomuz nedir, hangi diyeti yapalım, en iyi diyet listesi, sağlıklı yiyecekler nelerdir, hangi egzersiz programlarını yapmak gerekir araştırmalarına giriyoruz.

Karşımıza bir sürü seçenek çıktıkça kafamız iyice karışıyor, zayıflamak istiyor musun?
Evet istiyorum, o zaman size şok diyet. O ne ola ki? Şok diyet dedikleri şey meğer hergün aynı şeyi yemek demekmiş.
Kilolarınızla başınız dertte mi? Evet dedim ya:) Dukan diyeti, Karatay diyeti, protein diyeti, Ender Saraç diyeti, kan grubuna göre diyet, İsveç diyeti, Sibel Can diyeti, Montignac diyeti, Kalori hesaplayarak diyet, Hipnozla zayıflama bile var.

Dukan diyetiyle Karatay diyeti en çok başvurulan diyet yöntemleri, adlarını sıkça duyuyoruz, kime sorsanız ya Dukan’cı ya Karatay’cı. Neymiş bu Dukan derseniz karbonhidratı azaltıp protein ağırlıklı beslenme diyebiliriz kısaca, beslenme uzmanı Pierre Dukan’ın tasarladığı bir diyet programı, kitabı bile yazılmış. Karatay diyeti zaten adında da anlaşılacağı gibi Canan Karatay’a ait zayıflama yöntemi, Karatay diyetinde yasaklar ve serbest olan gıdalar listeleri oluşturulmuş, örnek menüler konulmuş, mesela sabah kahvaltısında 2 tane köy yumurtasını haşlayıp yanında 8-10 tane tuzu alınmış zeytin, her diyette verilen ölçüyle yani kibrit kutusu kadar peynir, bitkisel çaylar ama kesinlikle şekersiz, taze kırılmış ceviz, ceviz ekmek yerine yenecek.

Karatay diyetinde şeker, işlenmiş her türlü gıda, tahıl unu, pirinç, patates, öğütülmüş tahıllar, akşam 8’den sonra atıştırmak, sofradan aç kalkmak yasak, bulgur, doğal köy tavuğu ve yumurtası, bakliyat, sebze, et ve balık, işlenmemiş doğal ürünler, ev yoğurdu gibi şeyler serbest. Yani size diyor ki ekmek, şeker, margarin vb yok, tereyağ, köy tavuğu, bulgur, yeşil salata yiyin, bol bol yürüyün hareket edin.

Son zamanlarda Hipnozla zayıflama yöntemi de adını duyurmaya başladı. Hipnoz olarak telkinle zayıflıyorlarmış ve kilo veriliyor diyorlar. Verilen kiloların bir daha alınmadığı da söyleniyor. Bir tür sağlıklı yaşam felsefesi deniyor, zira kilo verirken sizi olumsuz etkileyen korkularınız, mutsuzluklarınız varsa onlarda yok olup gidiyormuş bu yöntemle.

Hepsinin ayrı ayrı formülü, beslenme yöntemi, diyet listesi var, sisteme oturtulmuş, iyi güzel fakat bizde bu diyet yöntemlerini istikrarla uygulayacak sabır var mı bakalım? Altı üstü zayıflamak istiyoruz, minnacık bir kilo fazlalığımız var, bunların hepsini yapınca zayıflayacak mıyız?

Ya birde zayıflamazsak diye zayıflamaya yardımcı, kilo verdirici takviyelere bakıyoruz, kilo verdiren çaylar, bitkisel karışımlar, ilaçlar. Hepsi birbirinden iddialı, kimi diyor ki en az 5 kilo verdiriyor, kimi 8 kilo verme garantili, 90 günde 24 kilo verdirten bile var, vay be. Bal sirke karışımı, yoğurt limon ikilisi, kekik, biberiye, ki biberiyenin metabolizmayı hızlandırdığını söyleniyor, limonla hazırlanmış çaylar, lahana çorbası, bu lahana çorbası şok diyetlerde de kullanılıyor, yeşil elmayla zayıflama, kalori arkadaşı, diyet arkadaşı bul derken iş iyice çığırından çıkıyor gibi. Uygun diyet yöntemini bulduk diyelim, birde egzersiz yapmak lazım ki vücudumuz sıkı ve fit görünsün.

İşte bu kısım daha çok kafa karıştırıcı, her gün düzenli Pilates yapan biri ortalama 250 ila 480 kalori yakıyormuş, bu hangi seviyede yaptığınıza bağlıymış, biz pilatesi Kocaman bir top üzerinde hoplamak sanarken meğer pilates duruşumuzun düzelmesi, sırt ağrılarımızın azalması gibi faydalarda sağlıyormuş, pilates bana göre değil derseniz Step Aerobik’te deneyebilirsiniz, hem işin ucunda müzikle eğlenerek sağlıklı kalmak ve kilo vermek var, aç müziği koy step tahtasını, müziğin ritmine uygun aerobik hareketleri yaparak kalp kaslarını güçlendir, zayıfla, eğlen, step platformuna topukla çık, parmak ucuyla in, hop bir iki süper.

Step Aerobik yapamam mı dediniz?
Kardiyo zayıflama egzersizleri, Leslie Sansone egzersizleri, ip atlama, yürüyüş, karın bölgesi için ayrı hareketler, basenler, bacaklar için ayrı egzersizler, bölgesel incelme metodları, türlü türlü spor çeşitleri var, birini seçin.

Forma girmek, hızlı kilo vermek, fit görünmek ama sağlığımızdan da olmamak istiyoruz, bunun çaresi nedir? Hangi yöntemi denemeli, hangi diyet listesini, hangi diyet yemeklerini yemeli, hangi sporları yapmalı derken karşınıza epeyce yöntem ve bilgi çıkıyor. Hiçbirini yapamam diyorsanız, Tüp mide ameliyatı mide kelepçesi yöntemleri var, ki söylerken bile mide kasları geriliyor insanın.

Kilo sorununa çözüm dipsiz bir kuyu gibi, hangi diyeti, hangi listeyi, egzersizi uygularsanız uygulayın neşeniz den ve sağlığınızdan hiç bir şey kaybetmeyin. Çünkü kiloları takıntı yapıp sonunda Bulimia ve Anoreksia hastalıklarına yakalanıp metabolizmamızı alt üst edip uzun süren tedavilere maruz kalmakta var.

Yine de siz burada yazılan bilgileri ya da internette geçen bilgileri çok fazla dikkate almayın, sağlık bu ve sağlık denince mutlaka bir uzmana danışmanın faydası vardır, diyet uzmanları eşliğinde size en uygun yöntem ve egzersizlerle sağlıklı zayıflayın.

Reklamlar

About 3Dilan

http://www.satilikkiralikilanlari.com 3Dilan 360 Panoramik ilan, fotoğraflar
Bu yazı 3dilan Satılık Kiralık içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.