Kırmadan Burun estetiği ameliyatı nasıl yapılır, burun estetiği sonrası ve fiyatları

Kırmadan Burun estetiği ameliyatı nasıl yapılır, burun estetiği sonrası ve fiyatları.
Burun estetiği yani Rinoplasti için ilk akla gelen soru, kaç yaşında burun ameliyatının gerçekleşebileceğidir herhalde. Genel itibarı ile üst yaşlarda büyük sağlık problemleri yoksa pek yaş sınırından bahseden göremedim. Daha önemlisi sanırım alt yaş sınırı olmalı. Bunlar; erkekler için 17, kızlar için ise 14 civarları deniyor. Fakat öyle insanlar var ki, 14 yaşındadır ama vücut gelişimi neredeyse 20 gibi gösterir. Yani gelişimini yaşından daha evvel tamamlamış kişiler için verilen bu alt yaş sınırı da değişebiliyormuş. Ancak ne olursa olsun ergenlik sürecini tamamlamış olması gerek.
Diyelim ki Rinoplasti yani burun estetik ameliyatı oldunuz, bu durumda duruma bağlı olmak kaydı ile en az 1 gün yatak istirahati yapmanız gerekiyor. Ameliyattan 2 gün geçmişse 5-6 dk yı geçmeyecek şekilde ufak ufak yürüyüşler yapmalısınız. 3. veya 4. gününde ise ev hayatınız içinde olmak kaydı ile günlük işlerinize bakabilirsiniz. Yok ben çok aktif bir insanım, öyle günlerce yatamam filan diyorsanız, bu durumda en azından tam iyileşme süreci tamamlanıncaya dek sabretmelisiniz. Bu da sanıyorum 7-8 hafta gibi bir süre oluyormuş. Kısacası özellikle bayanlar burun estetiği ameliyatından sonra bir an evvel kendilerine makyaj yapıp, yeni görünümleriyle selfie çekip yakınlarıyla sosyal medyadan paylaşmak isteyeceklerinden, hem hijyen hemde iyileşme sürecinin hızlı ve temiz olması bakımından daha da sabır göstermelidirler.
Neticede estetik burun ameliyatından 4-5 gün sonra çeşitli makyaj ürünleri veya kapatıcılar kullanarak makyaj yapılmasında sakınca olmayacağına yönelik internette pek çok yazı olsa da ben olsam sabrederdim. Geç olsun ama temiz olsun.

Bu rinoplasti denen burun estetiği ameliyatları hangi mevsimlerde yapılmalı gibi bir soru akıllara gelebilir. Yine uzmanlar bu hususta belirleyici bir engelin olmadığını söylüyor. Yine de yaz ayları Güneşli olmasından, güneş gözlükleri kullanımından veya cilt yanıkları hususundan tedbir amaçlı olmak kaydı ile daha ziyade kış aylarında yapılmasını öneriyorlar. Oldu da ben kış aylarında estetik ameliyatı olamam, iş yerinden izin alamam filan der de, yaz mevsiminde rinoplasti burun estetik ameliyatı olmayı tercih ederseniz, bu durumda ağır, kalın güneş gözlüklerini kullanmamalısınız. Çünkü onlar burun kemerine baskı yapabiliyormuş.

Estetik ameliyatı sonrası oluşması muhtemel şişlikler veya morluklar ne zaman kaybolur? İşte en sıkıntılı soru bu. Ameliyatınız’dan sonra göz çevrelerinde, yüzün belli bölgelerinde şişlikler ve morluklar olabiliyormuş. Örneğin ameliyattan yeni çıkmış ve kendinize bakarken “oh ne güzel morluk olmamış” şişlikte yok diye sevinmeyin. Tüm bunlar en azından 2. gününüzde hızla ortaya çıkabiliyormuş. Bu durum çok normal bir süreç ve endişe etmeye gerek yokmuş. Tüm bunlar zamanla yok olacak şikayetler. Şişliklerin tamamen yok olması 4 ila 6 ayı bulabilirmiş. Birde herkeste aynı şiddette ameliyat sonrası şişlik ve morluk olmaz. Bazılarında daha az görülürken, bazılarında daha şiddetli olabilirmiş. Sanırım bu vücut yapınızla ve ameliyatı yapan cerrahın ameliyat kalitesi ile doğru orantılı olsa gerek.

Estetik burun ameliyatlarından sonra burunda düşme olur mu? gibi efsanevi sorular çok soruluyor. Dr.lar diyor ki; burun estetiği ameliyatlarında genel itibarı ile “destekli burun” uygulamaları kullanıldığından, estetik operasyon sonrasında burun ucunda düşme görülmez. Düşünülenin aksine daha sağlam bir burun ortaya çıkar.
Burun estetiği ile birlikte yapılan operasyonlar nelerdir? Rinoplasti Burun estetiği ameliyatı kaç saat sürer? Ameliyat yani operasyon süreleri yaklaşık 2 ila 4 saat arasında değişirmiş. Ameliyat yapılmadan önce doktorlarınız sizi muayene eder ve varsa sinüzit sorunlarınız, burunda şekil bozukluklarınız, burun kanatlarında zayıflık, burun kıkırdağınızda zayıflama durumları, burun kemiğinizde eğiklik, şekil bozuklukları gibi çeşitli sıkıntılarınız da aynı seansta müdahaleler yapılarak giderilebiliyormuş. Bu çok iyi bir uygulama olmuş gerçekten. Sağlık sorunları da aradan çıkmış oluyor.

Reconstruction ya da Revizyon ne demektir?
Anlayacağınız üzere tıp diline özel bir terim değil. Yeniden yapılandırma anlamına geliyor. Yani estetik burun ameliyatında da sonuçta burnunuz yeniden yapılandırılıyor.

Estetik burun ameliyatlarını, görünümüne özen gösteren erkekler tarafından da tercih edilen bir yöntem olmakla birlikte bayanlar için günümüzde neredeyse olmazsa olmaz bir hal olmuş gibi. Hatta burun estetiği ameliyatları Türkyede çok ilerlediği için midir? Yoksa fiyatları yurtdışına göre daha ucuz olduğu için midir? Artık ben bilemiyorum ama sadece bu ameliyatları olmak üzere ülkemize gelen yabancı sayısı da hatırı sayılır oranlarda. Bu sebeple Türk Doktorlarımızı da buradan tebrik ediyorum.

Yahu yeni doğum yapmış anneler veya emziren anneler burun estetiği ameliyatı olabilir mi? gibi sorular var. Allah aşkına, bebekleriniz sütten kesilipte normal gıdalara geçiş yapıncaya kadar bekleseniz nereniz aşınır? Güzellikte bir yere kadar.
Desem de bu sefer birisi kalkar Hamileyken burun estetiği ameliyatı olunur mu? diye sorarsa valla şak diye bayılırım artık. O kısımlarını gidin başka sitelerden araştırın artık. Hamileyken sağlık bakımından kesinlikle zorunluluk hali olmadıkça ameliyat olmayı bırak bir kenara, kalkmış estetik ameliyatı olunur mu diye mi soruyorsunuz?
Valla Dünyanın çivisi çıkmış derim işte ben buna. Ablalarım mutlaka olmaksa niyetiniz bekleyin, hele bir sağlıkla bebeklerinizi, meleklerinizi kucaklarınıza alın. Hele bir onları doya doya emzirin. Bebişler sütten kesilsin, siz kendinizi iyi hissedin. Sonra tüm o stresli günleri ardınızda bırakıp, şöyle yeni bir başlangıç yapayım diyorsanız hah, o zaman burun ameliyatınızı olun. Süslenin püslenin değil mi ama..
Hepinizden özür diliyorum böyle yazdığım için ama işin ucunda bebekler olunca çok hassasım kusuruma bakmayın.
Burun estetiği ameliyatı zor mudur?
Burun estetiği yaptırmak hasta için zor bir operasyon değil ama bu hususta yani burun estetiği konularında uzmanlaşmış bir hekimin yapmasına özen göstermeliymişsiniz. Tabi tecrübe her şeyden önemlidir.
Yaklaşık 3 gün sonra burundaki silikon tamponlar ağrısızca alınır. Ameliyatın 10. gününde dikişler alınır. Sonuçta burun estetiği operasyonları genellikle ağrılı olmazmış. Hastanede çok uzun yatmaya gerek kalmazmış. Ameliyat sonrası hayata katılımınızı uzun süre engellemezmiş. Ameliyat sonrası kanama meydana gelir mi? Artık o kısımlarını da uzman bir doktor ile görüşerek şahsen öğrenmelisiniz. Çünkü her kişinin kan durumu farklıdır. Belki bazı kişiler kan sulandırıcılar kullanıyordur. Değil mi? Bu durumda kan’da pıhtılaşma normal insanlara göre daha zordur.

Ameliyat sonrası uyurken burnumu nasıl korumalıyım? Sorusu gerçekten zor cevaplar içeriyor. Fakat tahmin etmesi zor olmasa gerek. Burun estetiği ameliyatı olmuşsunuz ve ne olursa olsun cerrahi bir müdahale geçirmişsiniz. Bu durumda en azından 3 gün filan 40 bilemedin 45 derecelik açıyla, yani biraz dik pozisyonda yataklarınızı ayarlayıp yatmalısınız. Başınız yukarıda olmalı. Böylelikle o bölgeye kan daha az toplanacağından şişlik ve morluklarınızla, olası kanamalarınız ya olmayacak ya da daha az olacaktır. Ayrıca ilk günlerde ve aylarda burnunuzu darbelerden kesinlikle korumalısınız. Doktorunuz’un size belirleyeceği rutin muayene ve kontrollerinizi asla aksatmamalısınız.
Tüm bunların yanında bir uyarıyı da yapayım. Başarısız Burun Estetik Ameliyatları Psikolojinizi bozabilir! Başınıza çok işler de açabilir. Çok Daha güzel mi görünmek istiyorsunuz? O zaman bu konularda çok ama çok ince eleyip sık dokumalısınız. İşin ehli olmayanla olanları ayırt edebilmelisiniz.
Neyse daha fazla uzatmadan şunu söylemeliyim, bu yazı içinde okuduklarınız belkide doğru olmayabilir, belki hatalıdır. Sonuçta ben hekim değilim. Sadece  tüm yazdıklarım, internetten okuduklarıma bağlı olarak yaptığım bir özet niteliğindedir. Siz mutlaka bu konularda ilgili hekimlerinize danışmalısınız. Onlara danışmadan hiç bir şeye inanmamalı veya kulaktan dolma yöntemlere başvurmamalısınız.
ilerleyen günlerde Burun şekli nefes almayı etkiler mi? Doğal burun estetiği nedir? Burun operasyonu öncesi öneriler nelerdir? Burun estetiği operasyonlarında doğru zaman? Burun estetiği fiyatları? Burun estetiği nasıl olmalı? Burun estetiği nasıl yapılıyor gibi değişik başlıklarda da bilgiler vermeye çalışırım. Şimdilik bu kadar yeter
Sağlıcakla kalın.

Devamı için Ana sayfamız’a bekliyoruz. Diğer mesajlarda belirtilen adres ile aynıdır.
Google a http://www.3Dilan.com veya www.SatilikKiralikilanlari.com yazmanız yeterli.

Reklamlar

About 3Dilan

http://www.satilikkiralikilanlari.com 3Dilan 360 Panoramik ilan, fotoğraflar
Bu yazı 3dilan Satılık Kiralık içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.