Yoğuşmalı Kombi Ne demek Yoğuşmalı Kaskad kombi fiyatları

Yoğuşmalı Kombi ne demektir?
Yoğuşmalı Kombi, hermetik kombi denilen kombii serisinin bir ferdidir. Yoğuşma kelimesi ile ifade edilmek istenen şey ise, kombide buharın yoğuşmasını anlatmak için kullanılır. Kombilerimiz doğalgaz yaktığında çok miktarda su buharı ortaya çıkar. Yoğuşmalı tip kombiler, çıkan su buharının enerjisini alarak kendi enerjisine ekler. Enerjisini aldığı yoğuşmuş buharı ise su olarak dışarı atmaya çalışır.

Standart, Normal kombilerin verimleri, yoğuşmalı kombi modellerine göre göre daha düşük olur. Yoğuşmalı Kombi hakkında halk arasında yayılmış yanlış bir bilgi vardır. Derler ki, yoğuşmalı kombiler doğalgazı 2 kere yakar. Fakat bu tamamen yanlış bir bilgidir. Doğrusu ise kombide oluşan su buharının, eşanjör etrafında çevirilmesiyle içindeki enerji alınır ve su haline gelen o buhar dışarı atılır.

Daha net ve öz; yoğuşmalı kombiler doğalgazı daha verimli kullanırlar. Ekonomi yapan, hesabnızı bilmek istiyen kullanıcılar için ilk kurulum maliyeti az bir miktar daha normal kombilere göre yüksek olsa da, doğru tercih yoğuşmalı kombi olmaktadır. Zaman içinde faturalarınız da oluşacak ekonomi ile ilk kurulum maliyetinde ki fazlalık telafi edilecektir.

Kaskad kombi Sistemi Nedir, nasıl çalışır? Kombi ve Tesisat Bakımı nasıl yapılır? Doğalgaz Faturasını nasıl düşürebilirim?
Neden Yoğuşmalı Kombi kullanmalıyım? Hermetik Kombi nedir? Kombi gün boyu açık mı kalmalı? Kombi nasıl seçilmelidir?

Kaç Tip Kombi Vardır?
Kombi tipleri atık gazı tahliye yöntemlerine göre genelde ikiye ayrılır.
Atık gazını binadan bacası üzerinden tahliye eden Bacalı tip kombiler ve Yanma odaları kapalı olan, bu sebeple dış ortam ile kombi baca çıkışı arasında bağlanmış bir eşmerkezli (iç içe geçmiş) baca seti ile yanması için gerekli havayı dışarıdan alıp ve yanmış atık gazı da (iç borudan) dışarıya tahliye eden Hermetik tip kombiler.

Günümüzde bacalı tip kullanımı baca tahliyesi, kaçak zehirli gazlar v.b. sebebi ile son derece azalmıştır.Daha ziyade Hermetik kombiler kullanılmaktadır ve bu doğru seçimdir denebilir. Hatta bazı büyük sitelerde, site yönetimleri bu modele geçilmesi için kurul kararı dahi alarak, ev sahiplerine değişim için uyarı yayınlamışlardır.
Kombiler, yanma tekniklerine göre de ikiye ayrılır. Klasik kombi yani konvansiyonel kombiler ve Yoğuşmalı kombiler.
Yoğuşmalı tip kombi modellerinin yukarıda anlatmıştık. Bu modeller klasik kombilerden daha verimlidir. Daha az doğalgaz tüketimi vardır.
Kombi Nasıl Çalışır? derseniz
Kombi demek hem kat kaloriferi demektir hemde Şofben demektir. Çünkü ikisinin tek bir cihaz altında toplanmış haline kombi denir.
Yani, yaz veya kış hem evinizi ısıtır, hem de 24 saat sıcak suyu hizzmetinize sunar.
Kaskad Kombi Sistemi Nedir?
Kaskad kombi sistemleri, büyük kazanların getireceği yüksek maliyeti ortadan kaldıran bir sistemdir.
Kaskad sistemi, kombi tesisatınızın ihtiyacına göre birden fazla cihazdan oluşur. Yan yana çalışan cihazlar dengeli olarak çalışırlar.
Birbirine bağlı ve oransal kontrollü çalışan kaskad ısıtma sistemleri, yatırım maliyeti açısından tek bir büyük kazandan daha ekonomiktirler.
Örneğin 100Kw gücünde bir kazan kullanmak yerine, 51Kw gücünde 2 kaskad kullanmak daha masrafsızdır. Kaskad sisteminizde en fazla kullanılacak cihaz kaçtır? Kaskad sistemlerde en fazla kaç tane kullanılır? derseniz en doğru yanıtı size iyi bir kombi markasının danışma hatları veya müşteri temsilcileri vereceklerdir.

Kombi gün boyu açık mı kalmalı? Akşam eve gelince mi yakmalı? Kombinizi doğru saatlerde çalıştırmak ne derece önemlidir?
Günün büyük bir bölümü evde bulunmayacaksanız, kombinizi tüm gün açık bırakmanız tasarruflu ve ekonomik olmayacaktır.
Eve geliş saatleriniz belli ise en doğru karar, kombi saatlerini programlayıp, eve gelip yaşamın başlamasına 1 saat kalay kombiniz otomatik olarak çalışacak şekilde programlamanız olacaktır.
Kombilerde ki en büyük yakıt tasarrufu böyle yapılabilir. Ayrıca evinizde ki ısı izalasyonu çok daha önemlidir. Kombim çok yakıyor, ne yapmılıyım? sorusundan daha önemli ve yakıt tasarrufu sağlayacak en büyük şey yaşadığınız ev, ofis, daire, villa artık neresiyse, duvar, cam ve çatı izalasyonlarının tam olmasıdır. Ayrıca, kombiniz ile peteklerin mesafeleri çoksa, bu durumda sıcak suyu kombinizden peteklerinize aktaran tüm boruların sıkı ve güzel bir şekilde yalıtılması, cam elyafı, izocam veya kombi firmanız’ın önereceği materyaller ile iyice sarılmasıdır.

Yoğuşmalı kombi fiyatları ne kadardır? Yoğuşmalı kombi mi yoğuşmasız mı? Yoğuşmalı kombi nerelerde kullanılır? Yoğuşmalı kombi çalışma prensibi? Yoğuşmalı kombi özellikleri? Kombi modelleri gibi konularda ilerleyen günlerde daha detaylı yazılar yazarız diye umuyorum.
Sımsıcak kış günleri ve az faturalı Kombiler dilerim.
Devamı için Ana sayfamız’a bekliyoruz. Diğer mesajlarda belirtilen adres ile aynıdır.
Google a http://www.3Dilan.com veya www.SatilikKiralikilanlari.com yazmanız yeterli.

Reklamlar

About 3Dilan

http://www.satilikkiralikilanlari.com 3Dilan 360 Panoramik ilan, fotoğraflar
Bu yazı 3dilan Satılık Kiralık içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.