Topuklu ayakkabı ile Araba Oto Kullanmak Tehlikeli midir?

Bayan sürücüler’in sıklıkla yaptığı en büyük hata, topuklu ayakkabılarıyla araba kullanmak oluyor. Artık otomobillerin çoğu otomatik vitesli olsa da, manual vitesli arabalar da durum daha da vahimleşiyor. Neden mi? Bayan sürücüler manual vitesli arabaları pek tercih etmezler. Daha ziyade otomatik araç kullanırlar ama diyelim ki manual yani düz vitesli araba kullanıyor olun ve ayağınızda da en şık topuklu ayakkabılarınız var. Araca yol veriyorsunuz ama ne yapmanız lazım? Önce debriyaja basmalı ve vitesi 1 e almalısınız. Sonra ayağı debriyajdan çekip gaza dokunuyorsunuz ama bir süre geçiyor ki araba bağırmaya başlıyor ve beni 2. vitese geçir diyor. Eh yandınız işte. Önüme çukur çıktı yavaşlayayım, hooop debriyaz ve vites küçült. Arada basılacak fren pedallarını da saymıyorum. Uzun lafın kısası işte bu hamlelerin çoğunda ayağınızda topuklu bir ayakkabı varsa, topuklarınız yerdeki paspasa takılabilir, topuklu ayakkabının altıda kösele olacağından ayağınız fren veya gaz ya da debriyaj pedallarından hiç olmadık bir zamanda kayabilir. Allah göstermesin hiç istemediğiniz şeyler yaşayabilir, olmadık zamanda ktrafik kazalarına sebebiyet verebilirsiniz.

Otomatik vitesli arabayı topuklu ayakkabımla kullana bilir miyim? Diye sorabilirsiniz ama bunun da cevabı, kullanmamalısınız olacaktır. Sonuçta gaz ve fren, gaz fren derken o topuklar başınıza iş açabilir.

Evinize girdiğinizde nasıl ki misafir terlikleriniz, ev terlikleriniz varsa, arabanız içinde de rahat bir spor ayakkabınız olmalıdır. Terllik gibi şeylerde ayağınızdan çıkabileceği veya tam ayağınızı kavramayacağı için araba sürüşünüz esnasında tehlikeli olabilir.

En temiz, en sağlamı rahat bir spor ayakkabıyı otomobilinizde bulundurmak ve topuklu ayakkabı ile araç sürmemek olmalıdır.

Birde aklımdayken şunu da hatırlatayım. Geçen gün arka koltukta çoluk çocuk bir yere gidiyorken bir baktım ki ayağımın altında, hatta daha da kötüsü fren ile gaz pedalı arasına hızla yuvarlanan bir coca-cola tenekesi fark ettim.  Şöför arkasında oturan çocuklar içip yere bırakmış kola şişesini. Oda anında şeytani bir plan olarak tam olmaması gereken yeri bulmuş. Allah’tan erken fark ettim ve sağa çekip onu oradan dikkatlice alıp attım. Amman diyeyim, araba içinde ki içecek kutu ve şişelerini de sonra çöpe atarız diyerek otomobil’in zeminine bırakmayın. Mutlaka kapı yan ceplerine filan koyun. ya da ne bileyim çöp poşeti yapabileceğiniz bir poşet bulursanız içine atıp torpidoya koyun. Valla topuklu ayakkabı ile araba kullanmaktan daha kötü bir şey bu.

Kalın sağlıcakla. İyi sürüşler olsun.!

Devamı için Ana sayfamız’a bekliyoruz. Diğer mesajlarda belirtilen adres ile aynıdır.
Google a      www 3Dilan com veya www.SatilikKiralikilanlari.com yazmanız yeterli.

Reklamlar

About 3Dilan

http://www.satilikkiralikilanlari.com 3Dilan 360 Panoramik ilan, fotoğraflar
Bu yazı 3dilan Satılık Kiralık içinde yayınlandı ve , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.