Fosforlu dekoratif Kavanozlar nasıl yapılır?

How to make fosforlu gece aydınlatmaları, kavanozlar dersek daha mı havalı olur? Şaka bir yana gerçekten de her evde olması gereken harika zımbırtılardan bunlar. Bir elektrikçiye, nalbura filan gidiyor ve bana her renkten, hani kırınca içinden renkli sıvıların çıktığı fosforlu aydınlatma çubuklarından verir misiniz? diyorsunuz.. Eğer cevap, şakınlık ifade eden, haa…! ile başlıyorsa hemen orayı terk edip, daha akıllı uslu bir dükkana gidin. Bu zorluğu aştıysanız gerisi çok basit.

Evinizde ki bitmiş bal kavanozları ya da alış veriş mağazalarından edinebileceğiniz,  daha şık şeffaf renksiz olması kaydı ile şişeler, kavanozlardan filan bulabilirsiniz. Sonra her kavanoza 2 veya 3 fosforlu aydınlatma çubuğunu usturuplu bir şekilde kırarak, içinden çıkan sıvıyı boşaltın. Kavanozun ağzını kapatıp şööööyle her tarafına bulaşacak şekilde çalkalayın ve gece olmasını bekleyin. Gündüz hiç bir şey göremezsiniz. Adı üstünde fosforlu çubuk.  Ancak bir sıkıntı olacak, kavanozu çalkalayınca iyide, yarım saat sonra her şey dibine toplanacak işte o kötü. O kavanozu sürekli hareket ettirecek düzeneği de siz bulun artık. İyi seyirler.

Kaynak: http://www.satilikkiralikilanlari.com

Reklamlar

About 3Dilan

http://www.satilikkiralikilanlari.com 3Dilan 360 Panoramik ilan, fotoğraflar
Bu yazı 3dilan Satılık Kiralık içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.